Uczennice Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Stanisława Staszica w Ostrowcu Świętokrzyskim wprowadziły swoich rówieśników z ostrowieckich szkół w tajniki modelu EKO.

 

Dziewczyny przeprowadziły warsztaty, których celem było zapoznanie innych uczniów z efektami pracy w ramach projektu „Aktywni i Odpowiedzialni”, przedstawienie stworzonych modeli EKO oraz zachęcenie innych z różnych szkół do podobnych działań.

Młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespołu Szkół Nr 1 im. Mikołaja Kopernika, Niepublicznego Technikum im. T. Kościuszki oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego wraz ze swoimi opiekunami w grupach zastanawiała się nad drobnymi zmianami jakie można wprowadzić w ich szkołach, by przyczyniać się do realizacji Celów Agendy 2030. Będą to działania na rzecz dobra wspólnego szczególnie w kwestiach dotyczących zmian klimatu oraz ochrony środowiska. Padło wiele ciekawych pomysłów, młodzi ludzie inspirowali się wzajemnie, by stworzyć plany działania dla swoich szkół. Uczennice I LO wspierały uczestników w całym procesie, moderując dyskusję w grupach i dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Czas teraz na powrót do szkół i konsultację stworzonych planów z dyrekcją, nauczycielami oraz innymi uczniami, by pomysły mogły zostać wcielone w życie.

Wydarzenie zrealizowane zostało w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży.